Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

IDIADA CZ a.s.

Patříme mezi nejzkušenější a nejsilnější dodavatele komplexních vývojových řešení v oblasti automobilového a strojírenského průmyslu v České republice.

IDIADA CZ a.s. je součástí korporace Applus, zejména pak španělské společnosti IDIADA, která v současné době zaměstnává více jak 900 odborných pracovníků ve Španělsku a ve svých pobočkách ve 12 zemích v Evropě, Jižní Americe a Asii.

 

ProfilReferenceHistorieZaměstnanciTechnikaKvalitaVnější aktivity

Profil firmy

Společnost IDIADA CZ a.s. vznikla sloučením společnosti Applus Airon Technic a.s. a TechnoCentrum CAD s.r.o. v lednu 2008. Obě sloučené společnosti v té době již patřily k nejvýznamnějším dodavatelům vývojových služeb pro automobilový průmysl v České republice. Sloučením vznikl silný hráč na trhu mající jedinečné know-how v oboru s významnou kapacitou a disponující silnou podporou technického zázemí ze Španělska a Německa.IDIADA CZ a.s. zaměstnává přes 100 pracovníků ve třech kancelářích v Hradci Králové, Liberci a Mladé Boleslavi.

Hlavní činnosti firmy IDIADA CZ a.s.:

skicy, designové studie, class-A surfacing, vizualizace, virtuální realita, vývoj dílů a sestav, analýzy a simulace, výpočty a optimalizace, konstrukce přípravků, tvorba technické a montážní dokumentace, příprava montážních výkresů,zajištění testů a zkoušek, homologace a využití zkušebního polygonu u Barcelony.V České republice jsme certifikovaným partnerem společnosti Dassault Systemes pro prodej řešení SIMULIA (Abaqus UFEA, Tosca, Isight, fe-safe, SIMULIA V5). Pro tyto produkty zajišťujeme kompletní servis počínaje doporučením optimální konfigurace, vhodného hardware, jejich následnou dodávkou, instalací, školeníma končící poprodejní podporou.

Zákazníci firmy IDIADA CZ:

OEM výrobci

 skodaauto   vw_logo  audi_logo   toyota-logo  bmw_logo  peugeot-citroen-logo  suzuki_logo     logo_hyundai

T1 dodavatelé

Bronze_Valeo    hella_logo-2    logo_peguform    iac_logo    denso_logo    magna-logo    plastic_logo

Další dodavatelé

btv_logo    untitled    ee_logo-2    ar_logo   duraauto_logo

Ostatní odvětví

chss_logo     ujvrez_logo     logo_cvut     narex_logo     tulbc_logo     scd_logo-2

2009 – Sdružení německé a české kanceláře IDIADA pod středoevropské vývojové centrum

2008 – IDIADA CZ a.s. se stává certifikovaným VAR partnerem společnosti Dassault Systemes

2008 – Přemístění sídla přejmenované společnosti IDIADA CZ a.s. do Hradce Králové

2008 – Sloučení společností Applus Airon Technic a.s. a TechnoCentrum CAD s.r.o.

2007 – Přemístění pobočky v Mladé Boleslavi do větších prostor v blízkosti vývojového centra Škoda Auto.

2007 – TechnoCentrum CAD s.r.o. se stává součástí společnosti IDIADA

2006 – Akvizice španělskou společností Applus; změna názvu společnosti na Applus Airon Technic a.s.

2005 – Certifikace obou českých společností na ISO 9001:2001

2003 – Vybudování nového sídla společnosti TechnoCentrum CAD s.r.o. v Liberci

2002 – Otevření kanceláře IDIADA Fahrzeugtechnik, GmbH v Ingolstadtu

2001 – Otevření pobočky v Mladé Boleslavi

2001 – Založení společnosti Airon Technic a.s. v Hořicích

1996 – Založení společnosti TechnoCentrum CAD s.r.o. v Praze

1992 – Vybudování polygonu a přemístění společnosti IDIADA do Santa Oliva

1990 – Založení společnosti IDIADA v Barceloně

Zaměstnanci

Typickým zaměstnancem společnosti IDIADA CZ a.s. je kreativní a vysoce flexibilní vysokoškolák s praxí nad 6 let v oboru s aktivní znalostí jednoho světového jazyka. V oblasti technického vývoje je aplikovaná projektová organizační struktura, vedená zkušeným koordinátorem s praxí nad 10 let v oboru. Techničtí zaměstnanci jsou zařazeni do specializovaných skupin zaměřených na design, surfacing, konstrukci plastových dílů, konstrukci plechových dílů a numerických analýz.Díky velmi dobrým vztahům ve firmě, dobrou podporou osobního růstu a individuálního vzdělávání, podpořeno v neposlední řadě velmi dobrým finančním oceněním kvalitní práce našich zaměstnanců se nám dlouhodobě daří čelit fluktuaci zaměstnanců.U našich zaměstnanců si vážíme zejména jejich odborných znalostí a dovedností, pracovitosti, touze po vzdělávání, vysoké loajality, kreativity a v neposlední řadě také vysoké flexibility, díky které jsme schopni dosahovat těch nejlepších výsledků, za což jim patří dík.Většina zaměstnanců se věnuje sportu buď aktivně nebo alespoň rekreačně. Většina z nich podporuje místní podnikatelské aktivity. Zábava hraje v naší práci důležitou roli. Díky soudržnému týmu, který podporuje kreativitu a vzdělávání, zůstávají naši zaměstnanci motivování a inspirováni.Součástí firemního kalendáře jsou pravidelné firemní akce, které bývají soustředěny kolem sportovních aktivit.

Chcete být součástí našeho týmu?

Přidejte se, rádi Vás přivítáme do našeho týmu.

V případě zájmu nám zašlete Váš životopis na e-mail: info(zavináč)idiada.cz

Odesláním životopisu v souladu se zákonem č.101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasíte se zpracováním a uchováním veškerých Vašich osobních údajů, které poskytujete společnosti IDIADA CZ a.s., výhradně za účelem zprostředkování zaměstnání a to na dobu jednoho roku od jejich zaslání.

Technické vybavení

Díky využití špičkové techniky jsme schopni maximálně zužitkovat dovednosti našich zaměstnanců ve vysoké produktivitě výkonů. Téměř veškerá technická činnost je pak prováděna s využitím CAx technologií závislých zejména na našich zákaznících.

Hardware

Naše počítačové vybavení je na velmi vysoké technické úrovni z hlediska provozu, komunikace i zabezpečení. Veškeré počítačové sestavy jsou integrovány do jedné sítě se sdílením licencí a dat na projektech. Komunikaci a výměnu dat se zákazníky zajišťujeme prostřednictvím ISDN linek a standardizovaného VDA 4914/2 ODETTE formátu. Ke vzdálené komunikaci využíváme videokonferenci Tandberg.

Software

V oblasti aplikovaného software jsme téměř výhradně závislí na požadavcích našich zákazníků, kteří se rekrutují zejména z řad výrobců automobilů a originálních dílů.

DESIGN

Grafika: Corel Draw, IsoDraw, PhotoShop

Styling: Alias

Surfacing: ICEM Surf

Virtuální realita:   RTT DeltaGen, Maya

ENGINEERING

CAD systems: CATIA V4, CATIA V5, ICEM Surf

CAE systems: Abaqus, Adams, Ansa,Nastran, PamCrash

JINÉ

PDM:
Enovia V6
Enovia SmarTeam

Kvalita dat:
Validat, N-tool

ODETTE:
DAXware

Databázový systém:
IntraCAD

Kvalita

IDIADA CZ a.s. je certifikována pro systém managementu dle EN ISO 9001:2008 v oborech:Vývojové a konstrukční činnosti pro automobilový, strojírenský a spotřební průmysl
Prodej software a hardware, včetně servisu a školení.Certifikát ISO 9001:2008

Vnější aktivity

IDIADA CZ a.s.  je jedním z významných podporovatelů motocyklového sportu v Hořicích. Pravidelně finančně přispíváme na pořádání tradičního a svým způsobem jedinečného motocyklového závodu „300 zatáček Gustava Havla“ a „České Tourist Trophy„, které se pořádají každoročně již více jak 40let.V oblasti kultury je IDIADA orientována zejména na hudbu, která hraje v životě důležitou roli. IDIADA je proto již mnoholetým tradičním partnerem KD v Hořicích při pořádání úspěšného setkání Jazzmanů z celého světa na tradičních hořických „Jazz nights“.Každým rokem přispíváme nemalým dílem na provoz sociálních zařízení nebo pomoc potřebným. V minulosti se IDIADA podílela na podpoře:

  • dětského domova v Nechanicích
  • nízkoprahového centra „Klídek“ v Hradci Králové
  • pořádání Handbal turnaje pro hendikepované děti v Havlíčkově Brodě
  • provozu speciální školky pro tělesně postižené děti v Jaroměři
  • a dalších …

IDIADA CZ a.s. úspěšně spolupracuje s vysokými školami v ČR a to zejména s univerzitami technického zaměření. Hlavními partnery jsou Technická univerzita v Liberci, ČVUT Praha FSI a Univerzita Pardubice. Spolupráce je založena především na řešení společných výzkumných projektů, včetně výzkumných grantů hrazených z veřejných prostředků. Významnou část spolupráce tvoří oblast zadávání témat diplomových prací a pořádání jednorázových prezentací a přednášek.