Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

IDIADA pořádala Setkání uživatelů SIMULIA 2015

 

 

Společnost IDIADA pořádala tradiční setkání uživatelů Abaqus, tentokráte pod názvem Setkání uživatelů SIMULIA 2015. Konference se konala na Vysočině v příjemném prostředí hotelu Luna u Ledče nad Sázavou. Akce se účastnilo na 60 odborníků z různých průmyslových odvětví. Návštěvníci se nejprve seznámili s vizemi a plány rozvoje společnosti Dassault Systèmes v oblasti simulací, které představil obchodní ředitel SIMULIA pro střední a východní Evropu – Thomas Hackhofer. Následně vystoupil technický ředitel SIMULIA Harald Suski a nastínil nové funckionality a vylepšení připravovaných verzí produktů Abaqus, Fe-safe, Tosca, Isight, které budou mít od letošního roku sjednocené číslování verzí – v prosinci se tedy můžeme těšit na verzi 2016.

Následovali odborné příspěvky z řad zákazníků. Jiří Škoda ze společnosti Aufeer Design s. r. o. představil projekt, při kterém byl využit program Fe-safe pro výpočet svařované konstrukce kapoty automobilu. Další zajímavé příspěvky přednesli zástupci společností ZČU v Plzni, Tecmos , VZLÚ, ŠKODA JS, ČVUT v Praze a další.
O příjemné zakončení prvního dne konference se postarala cimbálová muzika RÉVA, která ukázala, že repertoár cimbálové kapely, nemusí být nutně omezen na lidovky. Největší ohlas sklidili hity od Pink Floyd, Queen, nebo Metallica.

 

Druhý den byl zahájen představením produktu pro multi-body simulace – SIMPACK, jenž patří k posledním akvizicím společnosti Dassault Systèmes. Vystoupili také zástupci společnosti CD-adapco, partnera Dassault Systèmes a předvedli možnosti co-simulace ABAQUS a STAR-CCM+. V rámci konference byla připravena také demo pracoviště platformy 3DExperience, kde si zájemci mohli vyzkoušet práci v tomto prostředí i s vlastními daty.
Setkání uživatelů bylo zakončeno vyhlášením ankety o nejlepší příspěvek – cenu si odnesl pan docent Miroslav Španiel z ČVUT v Praze.
Společnost IDIADA děkuje všem návštěvníkům a prezentujícím za účast a těší se na shledanou zase za rok!